Pejzazi opstine

Izbor jezika / Výber jazyka

A- A A+

naslovna

Pri príležitosti nadchádzajúcej  najväčšej detskej hudobnej  súťaže Srbsko v rytme Európy, ktoré tohto roku bude prebiehať vo Vranji, predseda Obce Báčsky Petrovec Srđan Simić dňa 11. júna 2020 privítal deti z našej obce, účastníkov tohtoročnej manifestácie, spolu s Igorom Karadarevićom, riaditeľom  televízneho  programu a súťaže  Srbsko v rytme Európy a  Davidom Makevićom, výkonným riaditeľom manifestácie Srbsko v rytme Európy.

Srbsko v rytme Európy je  najväčšia detská  hudobná  súťaž v našej krajine, určená pre deti a mládež vo veku 12 až 20 rokov, vynikajúceho talentu pre  spev a tanec  v Republike Srbsko.  Podporu detí a mládeže Srbska prostredníctvom  tejto televíznej formy, najväčšej tohto druhu v našej krajine,  poskytujú aj veľvyslanci európskych krajín, Európskej únie, Austrálie a Izraela.

Program Srbsko v rytme Európy sa v roku 2020 bude vysielať naživo z mesta, ktoré sa stalo víťazom v roku 2019  -  z Vranja. Cieľ manifestácie je podporiť, rozvíjať a spoznať mladé talenty v Srbsku, prezentovať interkultúru, toleranciu, rodovú rovnosť, spoluprácu a edukácie.

Ináč deti z našej obce, ktoré budú súťažiť na  tejto manifestácii už piatykrát, predstavia nás piesňou Mercy vo francúzskom jazyku pod radovým číslom 13.  Tohtoročnej  súťaže  Srbsko v rytme Európy sa zúčastnia Tamara Ninić, Valentina Sľúka a Lea Ušjak.

1

2

3

4

5

6

7

8