Pejzazi opstine

Izbor jezika / Výber jazyka

A- A A+

sns-logo.png

2. avgusta 2009. (nedelja)

19.00 – Vernisaž izložbe „Bogatstvo narodne nošnje kroz istoriju“ (Udruženje petrovačkih žena

5. avgusta 2009. (sreda)

19.00 – Vernisaž izložbe slika akad. slikara Štefana Pavelke (Plavi salon  SVP)
20.00 – Vernisaž izložbe fotografija Jana Špringelja „Dokumenat na momenat“ (Biblioteka „Štefan Homola“

6. avgusta 2009. (četvrtak)

20.00 – Susret studenata (Slovački dom, Bačka Palanka)
21.00 – Vernisaž izložbe naivnog slikara Jana Žolnaja (TGN kutak  umetnosti, Galerija kod jasli

7. avgusta 2009. (petak)

10.00 – Vernisaž 5. međunarodne filatelističke izložbe u čast 90. godišnjice SNS (Dom MSJ „Ljudovit Mišik“)
10.30 – Vernisaž numizmatičke izložbe Slavka Černiveca „Sjaj novca i odsjaj vremena“ (Dom MSJ „Ljudovit Mišik“)
12.00 – Vernisaž izložbe Udruženja petrovačkih umetnika „Petrovački vidici“ (OŠ „Jan Čajak“)
18.00 – Takmičenje odbojkaša (igralište OŠ)
19.00 – Vernisaž izložbe slika Zuzke Medveđove povodom 20. godišnjice osnivanja Galerije „Zuzka Medveđova“ (salon galerije)
20.00 – otvaranje SNS sa prigodnim kulturno-umetničkim programom „Ugledao sam život u čistoj košulji, sa vezom od pesme“ (sala SVP)
21.30 – Koncert Folklornog ansambla „Liptov“ iz Ružomberka, Slovačka Republika (igralište OŠ)

8. avgusta 2009. (subota)
9.00 – Doček gostiju u SVP
10.00 – Svečana sednica Skupštine MSJ (sala SVP)
10.00 – Takmičenje košarkaša (igralište OŠ)
13.00 – Svečano otvaranje manifestacije „Na vašaru“ (Ul. maršala Tita)
14.00 – Takmičenje u kuvanju zečjeg paprikaša (Klub odgajivača sitnih životinja)
15.00 – Imatrikulacija studenata Medicinskog fakulteta „Sv. Alžbeta“ iz Slovačke (velika sala opštine)
16.00 – Susret učitelja (velika sala opštine)
18.00 – Prezentacija knjiga u organizaciji Asocijacije slovačkih udruženja žena (velika sala opštine)
20.30 – Gala koncert naših folklornih grupa „Sa čistog izvora“ (igralište OŠ)

9. avgusta 2009. (nedelja)
7.00 – Takmičenje sportskih ribolovaca (kanal DTD)
9.00 – Takmičenje stolnotenisera (OŠ „Jan Čajak“)
9.00 – Takmičenje lovaca (Lovački dom „Lesik“)
9.00 – Matični turnir u šahu (Vrbara)
9.30 – Svečana liturgija (evangelička crkva)
14.30 – predstava za decu „Piratska odiseja“ grupe „CREATIVE PRO“ iz Bratislave (igralište OŠ)
16.00 – Koncert duhovnih pesama (baptistička crkva)
17.00 – Svečana liturgija (katolička crkva)
17.00 – Fudbalska utakmica (igralište FK „Mladost“)
19.00 – gala koncert dečjih folklornih grupa  „U dedinoj bašti“ (igralište OŠ)
21.00 – pozorišna predstava „Kubo“ Doma kulture „Mihal Babinka“ iz Padine (sala SVP)