Pejzazi opstine

Izbor jezika / Výber jazyka

A- A A+

sns.gif 

Slovačke narodne svečanosti će se održati od 3. do 10. avgusta 2008.

PROGRAM:

3. avgust 2008. (nedelja)
17.00 – svečana misa u rimokatoličkoj crkvi
19.00 – Vernisaž izložbe „BERBA HMELJA“ – Udruženje petrovačkih žena

6. avgust 2008. (sreda)

20.00 – Vernisaž izložbe starih fotografija „PABIRCI IZ PROŠLOSTIPETROVCA“ – Biblioteka  „Šćefan Homola“
         – Prodajna izložba knjiga Slovačkog izdavačkog centra

7. avgust 2008. (četvrtak)  

19.00 – Vernisaž izložbe fotografija Ondreja Mihalja iz Kanade„PREMIŠLJANJA U OGLEDALU VREMENA“ – Plavi salon SVP
20.00 – Susret studenata (Dom kulture, Selenča)
20.30 – Vernisaž izložbe naivnog slikara Martina Papa iz Padine – TGN kutak umetnosti, Galerija kod jasli

8. avgust 2008. (petak)

11.00 – Vernisaž filatelističke izložbe „PETROVEC – NITRA – NOVI SAD“ – Dom MSJ „Ljudovit Mišik“
12.00 – Vernisaž izložbe „SLOVAČKI IDENTITET U PUBLICISTICI SLOVAČKOG SVETA  – Dom MSJ „Ljudovit Mišik“
18.00 – Vernisaž izložbe skulptura Udruženja građana „SPOROFA“ iz Bratislave „DRAŽ DRVA“ – sala KUD „Petrovska družina“
20.00 – „Na ŽICAMA SAMOPOŠTOVANJA“ – otvaranje SNS sa prigodnim kulturno-umetničkim programom – sala SVP
21.30 – „ZEMLJACIMA OD SRCA - koncert Folklornog ansambla „Važec“ iz Važca, SR – igralište OŠ

9. avgust 2008. (subota)

  9.00 – Doček gostiju u SVP
10.00 – Svečana sednica Skupštine MSJ (sala SVP)
11.00 – Vašar umetnosti („JART“) „BOGATSTVO NAŠIH SELA – ŽETVA“ – Vrbara
15.00 – Imatrikulacija studenata Medicinskog fakulteta „Sv. Alžbeta“ iz Slovačke – velika sala opštine
16.30 – Susret učitelja – velika sala opštine
16.30 – Turnir u fudbalu Bačka – Banat – Srem (Vrbara)
18.00 – Prezentacija knjiga u organizaciji Asocijacije slovačkih udruženja žena – velika sala opštine
18.00 – Narodno veselje u Klubu poljoprivrednika uz muziku grupe „Senzus“ iz Slovačke
20.30 – „HLEB NAŠ NASUŠNI“ – gala koncert naših folklornih grupa – igralište OŠ
          - Narodno veselje – igralište OŠ

10. avgust 2008. (nedelja)

  7.00 – Takmičenje sportskih ribolovaca – kanal DTD
  9.00 – Takmičenje stolnotenisera – OŠ „Jan Čajak“
  9.00 – Takmičenje lovaca – Lovački dom „Lesik“
  9.00 – Matični turnir u šahu – Vrbara
  9.30 – Svečana liturgija u evangelističkoj crkvi
16.00 – Koncert crkvenih pesama u baptističkoj crkvi
17.30 – „CIRKUS DŽINOVA“ – pozorišna predstava za decu grupe „CREATIVE PRO“ iz Bratislave – igralište OŠ
18.00 – Fudbalska utakmica FK „Mladost“
19.00 – „KAD SU ŽENILI KOMARCA“ – gala koncert dečijih folklornih grupa – igralište OŠ
20.30 – „DOĐITE KOD NAS, NA DIVAN“ – gala koncert KUD „Petrovska družina“ i gostiju
21.00 – „I SEKIRA ĆE DA ZATREBA“ – pozorišna predstava KUD „Zvolen“ iz Kulpina – sala SV