Дана 18.10.2022. године у нашој општини одржана је представа Пажљивка са представницима Агенције за безбедност саобраћаја.
Наиме, Савет за безбедност саобраћаја Општине Бачки Петровац на челу са председницом општине Јасном Шпрох, угостили су представнике Агенције за безбедност саобраћаја.
Том приликом одржана је едукативна представа „Пажљивкова правила у саобраћају“ у Словачком војвођанском позоришту у Бачком Петровцу којој је присуствовало око 100 ђака првака са територије наше општине. Пажљивко је са својим другаром, дружећи се кроз интерактивну представу са ђацима првацима прошао кроз ситуације са којима се деца могу сусрести на путу од куће до школе и упознао их са безбедним понашањем у саобраћају. На крају представе ђацима и учитељима подељене су едукативне сликовнице, бојанке, рефлектујуће траке и прслуци и лед траке.
Такође у оквиру ове акције ђаци прваци из Гложана посетили су и Општинску управу. Овом приликом председница општине и начелница Општинске управе су деци ближе објасниле начин рада локалне самоуправе, представиле главне органе локалне самоуправе и спровеле их у кратак обилазак зграде општине.
Истог дана од 12:00 часова у Дому пензионера у Бачком Петровцу Савет за безбедност саобраћаја Општине Бачки Петровац са Агенцијом за безбедност саобраћаја, организовао је заједничку кампању под називом „Унапређење понашања старијих лица ( 65+ ) у саобраћају“. Након одржаног предавања старијим суграђанима подељени су пригодни поклони.